ІНФОРМАЦІЯ ПРО ШКОЛУ

                        Харківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 168
 
                                Харківської міської ради Харківської області
                                                        61143, м. Харків,

            Орджонікідзевський район, вул. Велика Кільцева, 12, тел. 396-16-57

                                                            Дивитись школу на карті більшого розміру
   

         Головна мета закладу: створити єдиний здоров’я формуючий простір школи для забезпечення активного формування, збереження й зміцнення фізичного, психічного, соціального і морального здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу.

Головним завданням закладу є створення умов для самореалізації особистостей, виховання справжнього громадянина України. Робота закладу спрямована на впровадження інновації як засобів механізмів розвитку освітніх систем: управлінських, методичних, навчально-виховних; соціалізацію учнівської молоді в умовах реформування та гуманізації освіти.

Школа функціонує в 5-денному режимі. Заняття розпочинаються о.8.00.
 До структури навчального закладу входять класи з суспільно-гуманітарним напрямом навчання (історичний профіль, економічний профіль).
 Мова навчання: українська. Іноземні мови: англійська (з 2009-2010 навчального року планується ввести вивчення французької мови).
 

 Кількість педагогічних працівників: 49 

У закладі працюють 46 вчителів, які мають: 
нагороди «Відмінник освіти України» - 8 учителів, 
грамоти Міністерства освіти і науки України - 6;
педагогічні звання: «Учитель-методист» - 6
«Старший учитель» - 6 

кваліфікаційну категорію:
 «Спеціаліст вищої категорії» – 14
«Спеціаліст першої категорії» – 17
«Спеціаліст другої категорії» – 7
«Спеціаліст» – 8

 Результатом невтомної творчої праці педколективу є 6 місце у рейтингу шкіл району щодо участі у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у цьому навчальному році. Але ми пишаємося цим, оскільки це І місце серед загальноосвітніх закладів. А за час існування школи випущено 32 золотих і 21 срібних медалістів, які є гордістю нашої школи і стали справжніми фахівцями.
 В початковій школі з 2000-2001 начального року введено інтегрований курс “Довкілля”, який спрямований на формування екологічної культури школярів, розвиток індивідуальних здібностей учнів. Методи навчання довкілля – це методи інтерактивного навчання, які вимагають успішного спілкування, активного слухання, висловлювання власної думки, розуміння інших, а також уміння ставити запитання і відповідати на них. З 2007 року початкова школа впроваджує нову освітню технологію «Росток».

 

 


 

 

  

 

 

 

           В школі існує дитяча організація “Райдуга”, яка об’єднує дітей віком від 8 до 17 років на основі добровільності та спільності інтересів. Дитяча організація працює за 7 напрямками: навчально-пізнавальний, художньо-естетичний, правознавчий, краєзнавчий, оздоровчий, екологічний та соціального захисту та допомоги.
         

     Особливістю роботи закладу є наявність належної спортивної матеріально-технічної бази: 
- спортивні зали (великий, малий, сухого плавання), 
- зал тренажерів, 
- спортивний майданчик, 
- медичні кабінети, 
- стоматологічний кабінет, 
- плавальні басейни, 
які забезпечують створення умов для зміцнення та збереження здоров’я дітей і працівників школи.
     Школа – є базовою для роботи з учителями фізичної культури, які проходять перепідготовку в Харківському обласному науково-методичному інституті безперервної освіти.  
      З 2002 року школа увійшла у мережу шкіл “Сприяння здоров’я” і розробила свою систему роботи з питань формування і збереження здоров’я школярів. Цьому сприяють уроки: фізичної культури, основ медико0санітарної підготовки, ОБЖ, хімії, біології, довкілля. А також позакласні заняття з плавання, лікувально-оздоровчої фізкультури, художньої гімнастики, аеробіки, волейболу, баскетболу, тхеквон-до.

  
             

                 На базі школи працює хореографічний гурток «Наталі».
     
    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            

        

Шкільний етнографічний музей створено з допомогою вчителів, учнів школи та їхніх батьків. Експонати музею – це вироби майстрів Слобожанщини, предмети побуту, домашнього вжитку.
  Підготовка експозицій музею допомагає привернути увагу учнів до вивчення минулого нашого краю і всієї України взагалі; сприяє активізації пізнавальної діяльності учнів, вихованню національної свідомості, зміцненню родинних зв’язків, єдності поколінь, допомагає розвитку родинного виховання як однієї з основ навчально-виховного процесу.

                                                                                                                                           

 

 

 

 

 

 Під час роботи учнів у музеї відбувається процес їхньої соціалізації, так необхідної для вступу в самостійне життя: формуються такі ключові компетентності, як соціальна, полікультурна, інформаційна, активізується продуктивна творча діяльність учнів і батьків. 

 
         Музей зареєстровано в 2001 році, в рік 10-річчя нашої школи.