Рік культури та відродження музеїв

   2012-ий рік Президент України оголосив Роком культури та відродження музеїв.
    У нашій державі діє  499 музеїв  та 1140 філій і відділень, у яких зберігається 12 млн. одиниць фонду.
 В Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 168 Харківської міської ради Харківської області  за допомогою вчителів, учнів та батьків створено шкільний етнографічний музей. Експонати музею – це вироби майстрів Слобожанщини, предмети побуту, домашнього вжитку.

 


    Підготовка експозицій музею допомагає привернути увагу учнів до вивчення минулого нашого краю і всієї України взагалі; сприяє активізації пізнавальної діяльності учнів, вихованню національної свідомості, зміцненню родинних зв’язків, єдності поколінь, допомагає розвитку родинного виховання як однієї з основ навчально-виховного процесу.
    Під час роботи учнів у музеї відбувається процес їхньої соціалізації, так необхідної для вступу в самостійне життя: формуються такі ключові компетентності, як соціальна, полікультурна, інформаційна, активізується продуктивна творча діяльність учнів і батьків.
    Музей зареєстровано в 2001 році, в рік 10-річчя нашої школи.
    Наш заклад забезпечує умови та механізм педагогічної ідеї навчально-виховного процесу щодо формування здоров’я, здійснює навчання і  виховання в інтересах особи і суспільства, створює сприятливі умови для всебічного розвитку здорової особистості.