До Дня партизанської слави

22 вересня у школі пройшов єдиний урок, присвячений Дню партизанської слави.
  Учні 11-Акласу разом із учителем історії та правознавства Рубан Т.В. підготували бесіди, презентації та доповіді «Партизанський рух на Україні» для учнів 1-10 класів.

Велика Вітчизняна війна… 1945 рік – довгоочікувана Перемога! Велику роль у боротьбі з фашистсько-німецькими загарбниками відіграли партизанські угрупування, які діяли на території України. Розширення й успіх антифашистської боротьби у тилах ворога залежали передусім від політичної позиції місцевого населення. Саме посилення незадоволення основних мас населення політикою окупантів створювало дедалі більш сприятливі умови для розгортання антифашистської боротьби на окупованій території. На цій основі саме у другій половині 1942 року відбулося вирішальне зрушення в піднесенні діяльності й розвитку партизанського руху.

Особливого розмаху партизанський рух набув у північних, лісових районах Чернігівської та Сумської  областей. Так на Сумщині у вересні 1941 року почали свою бойову діяльність партизанські загони С.Ковпака і С.Руднєва, які в жовтні об’єдналися  в Путивльський об’єднаний партизанський загін.
 Партизанські загони та з’єднання, за активною участю місцевого населення в ряді районів, передусім північних, лісових, утворили партизанські краї та зони. Там поновлювалася радянська влада – відновлювалися ради, стояли партизанські загони, діяли комендатури, застави, загони місцевої самооборони.
 Пам’ятаймо свою історію! Шануймо пам’ять про загиблих партизан років Великої Вітчизняної війни!