Тиждень пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

Ти кажеш не було голодомору?
І не було голодного села?
Я бачив сам у ту зловісну пору
І пухлих, і померлих на шляхах.
І досі ще стоять мені в очах.
А кажеш не було голодомору?

З 21.11.2011 по 25.11.2011 у  школі пройшов тиждень пам’яті жертв голодомору та політичних репресій.
 Голодомор – це страшна сторінка історії України. Голодомор 1932-1933 років – масовий, навмисно зорганізований радянською владою голод 1932-1933 років, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР, був розрахований на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. Голодомор в Україні 1932-1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу і засудили.

Про жахливі сторінки історії згадали учні 1-11 класів на виховних годинах, на уроках історії.
У 1-4 класах були проведені бесіди, години пам’яті на тему «Геноцид українського народу. Голодомор 1932-1933рр.»

Учні 5-8 класів переглянули документальні фільми про голодомор на Україні. Відбулося активне обговорення побаченого.
 24.11.2011 з 8.00 до 12.00 години в актовій залі проводився урок-реквієм для учнів нашого закладу. Урок проводився під керівництвом учителя історії Мотузки С.М. Допомогли провести урок учні 5-В та 11-Б класів, які розповіли та нагадали про жахливі сторінки історії.

Учні 5-В класу дуже зворушливо декламували вірші про голодомор, а учні 11-Б класу підготували та показали презентацію про геноцид українського народу. Коли Стаченко Анна, учениця 11-Б класу, читала молитву, тримаючи свічку в руках, у всіх присутніх на очах виступили сльози. Урок-реквієм закінчився вшануванням жертв голодомору та політичних репресій хвилиною мовчання.
                                                    Пам’ятаймо свою історію!