Дитячий літній табір

Літній оздоровчий табір – система додаткової освіти та фізичного виховання дитини.
 Метою таких таборів є оздоровлення дітей, зближення їх з природою, розвиток особистості в тимчасовому колективі, пробудження бажань до самовдосконалення та громадянського самовизначення.
 В основі дитячого літнього табору лежить наповнення щоденної діяльності дітей. Вибір і свобода – ключові слова при організації життя у таборі.  Співвіднесення своєї свободи зі свободою інших дітей – правило життя колективу.
 Педагоги працюють у двох блоках:
- захист й турбота;
- розвиток, як духовний так і фізичний.
 На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», наказу Міністерства освіти і науки України від 12.04.2012 № 464 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2012 році», розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 21.04.2010 № 205 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей в 2010-2015 роках», рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 18.04.2012 № 202 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей м. Харкова у літній період 2012 року», наказу Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 03.05.2012 № 252, наказу Департаменту освіти Харківської міської ради Харківської області від 04.05.2012 № 98, наказу управління освіти адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради від 07.05.2012 № 191 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей Орджонікідзевського району у 2012 році», наказу Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 168 Харківської міської ради Харківської області від 07.05.2012 № 191 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей  Харківської загальноосвітньої школи № 168 у 2012 році», з метою належної підготовки закладу до проведення оздоровчої літньої кампанії у 2012 році, додержання законодавства щодо оздоровлення та відпочинку неповнолітніх в закладі було організовано роботу табору відпочинку «Блакитна хвиля» з денним перебуванням з 28.05.2012 по 16.06.2012.
 В закладі за цей період було оздоровлено 162 учні:
- 10 учнів за бюджетні кошти;
- 152 учні за кошти батьків.
 Крім того було організовано роботу тематичних груп учнів 5-8, 10 класів у кількості 111 учнів, відпочинок яких у пришкільному таборі відпочинку «Блакитна хвиля» ХЗОШ № 168 проходив у різних напрямках.
 Для реалізації завдань, поставлених перед вихователями табору, було складено план заходів та режим дня роботи табору.
 За час роботи табору були проведені такі виховні заходи: святковий концерт з нагоди відкриття табору, поїздка в театр юного глядача, до будинку культури «ХАРП», до Харківського зоопарку, на відкриття дитячої залізниці, бесіди, вікторини, конкурси. Діти брали участь у різних видах діяльності: ліпка з солоного тіста ,

бісероплетіння ,

плетіння браслетів із стрічок ,

виготовлення декоративних пляшок із кольоровою сіллю, літературному конкурсі на кращий вірш про заклад, переможцями стали учні 6-Б класу (вихователь Рубльова В.І., учитель української мови та літератури).
    На Кольцевую ты пришёл и входишь наконец
    В большой красивый школьный дом, похожий на дворец.
    Из класса в класс, переходя, здесь учится народ,
    А в час досуга школа вся танцует и поёт.
    Со спортом дружим мы всегда, спортсмены хоть куда.
    В бассейн ныряет детвора, в футбол играет на «Ура».

Також  проводилися змагання, естафети, , екскурсії до парку «Зелений гай», Дробицького яру, фонтану біля церкви св. Олександра, парку ім. Т. Г. Шевченка, майдану Свободи, прогулянки та ігри на свіжому повітрі: в саду, біля озера, де вивчали флору та фауну рідного краю.

Щодня діти мали солодкий сон по обіді.
 Серед улюблених спортивних розваг дітей було плавання в басейні школи та відвідування боулінга на мікрорайоні «Горизонт» .
 Під час відпочинку в тематичних групах пришкільного табору відбулося свято «Театр мод». Дівчата з захопленням розповідали про вибране вбрання, дефілюючи як справжні  моделі. Глядачі з цікавістю спостерігали за видовищем і бурхливо аплодували учасникам. Свято закінчилося співами під караоке.
 За відгуками дітей та їх батьків робота в дитячому літньому пришкільному таборі була змістовною, цікавою і плідною.
 Попереду канікули – весела пора! Всі ці заходи сприяли зміцненню здоров’я учнів, розширили їх кругозір та бажання пізнати світ.
 Крім того різноманітні ігри, конкурси зробили життя у таборі цікавим і незабутнім.